KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14052098
nr 1405 2098
Doris Hennix
(1908-1997), Sverige
Oljemålning, Stockholmsmotiv, "Gränd i Gamla Stan". Signerad. Olja på pannå, 48x34 cm, yttermått inklusive ram: 51x37 cm
måndag 21 juni 2021
kl 19:51:29
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Doris Hennix
Läs mer om Doris Hennix